Weterynarz i opiekun znęcali się nad zwierzętami?

03 stycznia 2012r. | Drukuj

Słupska prokuratura oskarżyła pracownika schroniska dla zwierząt i lekarza weterynarii o znęcanie się nad zwierzętami i bezpodstawne usypianie czworonogów. Oskarżonym grozi kara roku więzienia.

fot. gk

O tym, że pracownicy słupskiego schroniska znęcają się nad zwierzętami, władze miasta dowiedziały się od wyrzuconych z placówki wolontariuszy i jednej z pracownic. Oskarżenia okazały się na tyle poważne, że prezydent miasta powiadomił o nich prokuraturę. Prokuratorskie śledztwo potwierdziło zarzuty stawiane przez byłą pracownicę schroniska i grupę wolontariuszy. Zdaniem prokuratury najbardziej bulwersujące było zachowanie  jednego z opiekunów zwierząt.

– Śledztwo wykazało, że prawo złamał też lekarz weterynarii, który bezpodstawnie usypiał zdrowe zwierzęta przywożone do schroniska. Z dokumentów wynika, że bez powodu uśpił co najmniej sześć psów – mówi Jacek Korycki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

W obronie lekarza weterynarii staje dyrektor schroniska dla zwierząt. – To bezpodstawne oskarżenia stawiane lekarzowi i zwolnionemu już z pracy opiekunowi zwierząt – mówi Jerzy Szyszko, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Choć dyrektor schroniska oskarżenia pod adresem byłego podwładnego nazywa pomówieniami. Zupełnie innego zdania są miłośnicy zwierząt. Działacze Straży Ochrony Zwierząt zażądali od władz Słupska, aby te natychmiast zwolniły z pracy kierownictwo schroniska, które nienależycie nadzorowało pracowników. Oskarżonym grozi kara roku więzienia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Bogumiła pisze:

    i to ma być kara adekwatna do czynu śmiechu warte

Dodaj komentarz