Ergo Arena lepsza od PGE Areny

02 stycznia 2012r. | Drukuj

Ponad 1,2 mln złotych zarobiła w ubiegłym roku Ergo Arena na wynajmie lóż VIP. O takim sukcesie mogą tylko pomarzyć zarządcy drugiego wielkiego obiektu w Trójmieście – PGE Areny.

fot. gk: Ergo Arena - mecz koszykówki

1,2 mln zł zarobku na wynajmie  z lóż na Ergo Arenie to spory sukces. Nawet zarząd obiektu nie zakładał takiego wyniku. Tymczasem dodatkowy przychód sprawił, że hala jest w stanie sama się utrzymać, bez nadmiernego wsparcia finansowego samorządów Gdańska i Sopotu. Do tego dochodzą oczywiście środki zarobione na sprzedaży biletów na imprezy sportowe i rozrywkowe. Roczny koszt utrzymania obiektu wynosi 6 milionów złotych.
– Już wiosną ubiegłego roku wynajem lokali zaczął przynosić nam zyski – mówi Bartosz Tobieński – rzecznik prasowy Ergo Arena. – Przyczyniły się do tego coraz ciekawsze imprezy, koncerty, występy i mecze. Lożę VIP wynajmują zarówno lokalne firmy, jak i duże koncerny.  Jedną z lóż wynajmuje  np. spółka Energa, która sponsoruje klub Czarnych – lidera Turon Basket Ligi. Inni najemcy to Lotos, Pepsi czy Hestia. W Ergo Arenie  w 2011 r. odbyło się ponad 80 wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które zgromadziły łącznie ponad 400 tys. widzów.
Niestety o takim sukcesie mogą tylko pomarzyć zarządcy PGE Areny. Zainteresowanie lożami VIP na gdańskim stadionie piłkarskim jest znikome. Tam wynajęto zaledwie siedem z czterdziestu lóż. Przedstawiciele Lechii-Operatora, zarządzającej obiektem, nie chcą jednak zdradzić, ile spółka zarabia na wynajmie lokali.  Wiadomo jednak, że roczny koszt utrzymania stadionu wynosi około 12 mln zł.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz