Wędkarze znowu łowią wielkie trocie i łososie

02 stycznia 2013r. | Drukuj

Setki wędkarzy z całego kraju przyjechało na Pomorze w nadziei na złapanie wielkiej ryby. Pierwszego stycznia rozpoczął się bowiem sezon połowu troci i łososi. Niestety w tym roku z powodu wysokich temperatur wielu wędkarzy będzie mogło jedynie opowiadać o wielkiej rybie.

Każdego roku pierwszego stycznia wędkarze z całej Polski przyjeżdżają na wybrzeże na połów troci i łososi, dla których zakończył się właśnie okres ochronny. Ryby, które jesienią wpłynęły do pomorskich rzek na tarło, na przełomie grudnia i stycznia wracają do morza. Niestety w tym roku o złapaniu wielkiej ryby zdecydowana większość wędkarzy mogła jedynie pomarzyć.

Fot. GK

Fot. GK

– Mimo słabych połowów prawdziwi zapaleńcy ani przez moment nie żałują  tego czasu spędzonego nad wodą – mówi Wiesław Siewierski, wędkarz, który łowi na Słupi.

Pierwszy dzień sezonu troci i łososi nie dla wszystkich był jednak bezowocny. 60-centymetrową  troć udało się złapać wędkarzowi ze Słupska. Słaby początek sezonu to wynik nie tylko wysokich temperatur. Tej jesieni ryby w Słupi zdziesiątkowała bowiem wrzodzienica.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz