Będzie więcej kamer na ulicach Lęborka

30 grudnia 2011r. | Drukuj

Monitoring miejski w Lęborku zostanie rozbudowany o kolejne urządzenia. O ile mieszkańcy mogą się cieszyć, że będzie jeszcze bezpieczniej, policjanci nie są do końca zadowoleni. W komendzie brakuje miejsca na nowe monitory.

fot. GK

W mieście działa obecnie 7 kamer. W ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Centrum Lęborka” system monitoringu zostanie rozbudowany – w śródmieściu Lęborka powstanie 10 nowych punktów kamerowych (m.in. na ul. Kossaka, Armii Krajowej, Curie-Skłodowskiej, Findera, Derdowskiego, Al. Wolności, Stryjewskiego). Koszt instalacji ma wynieść 397 tys. zł, a termin zakończenia tej inwestycji to wrzesień 2012 r.

Swoje wątpliwości związane z inwestycją zgłosili policjanci, którzy od dawna informowali miasto, że centrum monitoringu w miejskiej komendzie nie pomieści kolejnych urządzeń. Z tego względu chcą wnioskować do miasta o dofinansowanie nowego studia, w którym pomieszczą się monitory przekazujące obraz ze wszystkich kamer. Póki co, urzędnicy nie potwierdzili, czy miasto dofinansuje tego typu rozbudowę.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz