Rekordowe stado fok na naszym wybrzeżu

28 grudnia 2011r. | Drukuj

Foki szare znowu zrobiły nam niespodziankę. U ujścia Wisły, w pobliżu miejscowości Jantar naukowcy obserwowali w ostatnich dniach stado liczące aż 26 osobników! Foki zadomowiły się tu na dobre.

fot. Straż Graniczna

To pierwsze tak liczne stado na naszym wybrzeżu. Obserwowali je naukowcy ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu oraz paralotniarz, który przelatywał nad łachą piachu u ujścia Wisły w okolicy miejscowości Jantar. – Jeszcze się spieramy, czy było tam 25 czy 26 fok, ale było ich najwięcej z dotychczasowych obserwacji – mówi dr Michał Goc, biolog z UG. Wcześniej obserwowano w tym miejscu stada liczące kilkanaście osobników, w tym wielokrotnie młode foki. To potwierdza po raz kolejny teorię, że foki szare na dobre zadomowiły się na naszym wybrzeżu po prawie stuletniej przerwie. O naszych fokach donosiły nawet dzisiejsze Fakty TVN.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz