Powstanie pomnik Jana Pawła II

28 grudnia 2011r. | Drukuj

Lęborczanie porozumieli się w sprawie budowy pomnika Jana Pawła II. Jest już gotowa koncepcja budowy monumentu. Pomnik ma zaprojektować Tomasz Sobisz, pochodzący z Lęborka wykładowca ASP w Gdańsku.

fot. nielekajciesie.org.pl

W Lęborku działają w prawdzie dwa komitety budowy pomnika Jana Pawła II. Jeden z nich ma już nawet koncepcję budowy monumentu. Jednak po świątecznym spotkaniu obu  komitetów, lęborczanie są znacznie bliżej budowy. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą, by pieniądze na budowę pochodziły ze sprzedaży cegiełek, a nie z budżetu miasta. Znaleźli już artystę, którym jest Tomasz Sobisz, pochodzący z Lęborka wykładowca ASP w Gdańsku.
Kolejne rozmowy odbędą się 10 stycznia, kiedy artysta przedstawi trzy koncepcje budowy pomnika. W założeniu ma to być papież uśmiechnięty i pełen życia, a nie staruszek z pastorałem – podkreślają członkowie komitetów. Pomnik ma stanąć na rondzie Jana Pawła II, będzie wykonany z brązu. Jego odsłonięcie zaplanowano na 1 maja 2013 roku.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz