Turyści spędzają święta nad morzem

25 grudnia 2011r. | Drukuj

Kilka tysięcy turystów z całego kraju spędza  święta Bożego Narodzenia w nadmorskich kurortach  i Trójmieście. Mimo kryzysu gospodarczego w Sopocie, Ustce i Łebie wiele pensjonatów i hoteli wynajęło niemal wszystkie miejsca noclegowe.

fot. gk

W tym roku święta w nadmorskich kurortach, a także w Sopocie i Gdyni spędza  rekordowa  – jak na czas kryzysu gospodarczego – liczba turystów. Najwięcej gości przybyło do Sopotu, Ustki i Łeby, gdzie niektóre hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe sprzedały na święta i Sylwestra niemal komplet miejsc.

– Szczególną popularnością cieszą wczasy z zajęciami rehabilitacyjnymi. Z zimowej oferty korzystają bowiem zazwyczaj osoby starsze i w średnim wieku – mówi  Łukasz de Lubicz – menadżer hotelu w Ustce.

– Część turystów wybiera wypoczynek nad morzem nie tylko po to, aby uciec od świątecznych obowiązków w domu. Zima to bowiem najlepszy czas aby nad morzem naprawdę wypocząć – mówi Renata Kuczmińska, dyrektor ośrodka wczasowego w Ustce. Zachętą do przyjazdu nad morze zimą mogą być nawet o połowę niższe niż w sezonie ceny. W pensjonacie nocleg ze śniadaniem możemy znaleźć już za 40 złotych od osoby. Dwutygodniowe wczasy z pełnym wyżywieniem, licznymi atrakcjami i zdrowotnymi zabiegami, kosztują około 1300 złotych, czyli o czterdzieści procent taniej niż w sezonie letnim.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze