Do Łeby pojedziemy obwodnicą

22 grudnia 2011r. | Drukuj

Za kilka lat podróż z Lęborka do Łeby będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza. Samorządowcy z powiatu lęborskiego przyspieszają działania na rzecz budowy obwodnicy Białogardy, Wicka i Charbrowa.

fot. wicko.pl

Inwestycja, o której mówi się od wielu lat pozostawała jedynie w sferze nierealizowanych planów ze względu na znikome zainteresowanie władz województwa, które zarządza drogą nr 214. Potrzebę remontu odcinka przebiegającego przez Białogardę, Wicko i Charbrowo zgłaszano nieustannie. Włądze gminy Wicko, powiatu lęborskiego oraz miasta Łeba postanowiły przystąpić do działania.

Samorządowcy poszli o krok dalej i oprócz wymiany nawierzchni, chcą zbudować obwodnicę dla tych miejscowości. Byłoby to ułatwienie zarówno dla kierowców, ale także dla mieszkańców, którzy w sezonie muszę znosić wyjątkowo natężony ruch tuż przy swoich domach.

Powiat zadeklarował pomoc w sfinansowaniu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ). Dzięki temu dofinansowaniu, w styczniu 2012r. gmina Wicko wyłoni wykonawcę planu przebudowy drogi. Mając w reku gotową koncepcję nowej trasy, samorządowcom łatwiej będzie negocjować przystąpienie do prac z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który przyjął ten pomysł z aprobatą.

Termin rozpoczęcia prac pozostaje nieznany. Wiadomo jednak, że będzie to na pewno w kolejnym rozdaniu finansowym na lata 2014 – 2020.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz