W Mostach są już rogatki

23 grudnia 2011r. | Drukuj

PKP wywiązały się ze swoich zapowiedzi po katastrofie kolejowej w Mostach i zamontowały na koszt własny rogatki zamykające przejazd. Teraz swoją część inwestycji zrealizują samorządy.

fot. GK

Szlabany z obu stron przejazdu będą zamykały zarówno jezdnię jak i przejście dla pieszych. Wcześniej, już w trakcie remontu torowiska, PKP zainstalowały odpowiednie urządzenia, które będą mogły teraz obsługiwać rogatki. Łącznie inwestycja kosztowała przewoźnika 350 tys. złotych.

Kolejnym etapem zabezpieczenia przejazdu, będzie montaż monitoringu (cztery kamery) i oświetlenia (dwa słupy). Te prace sfinansuje gmina Nowa Wieś Lęborska, miasto Lębork i powiat lęborski. Kosztorys zakłada, że samorządy wydadzą na to 75 tys. złotych, czyli po 25 tys. każdy. Na koniec całość przejmie PKP. Obraz z kamer będzie przekazywany do nastawni w Lęborku. Oprócz widoku na żywo, ma być też nagrywany.

W kwietniowej katastrofie na przejeździe w Mostach zginęły dwie osoby, a ponad dwadzieścia zostało rannych. Byłą to jedna z największych katastrof kolejowych w Polsce. Kilka miesięcy wcześniej w tym samym miejscu pociąg zahaczył o przejeżdżająca w niedozwolony sposób cysternę. Wtedy również o mało nie doszło do tragedii. O montaż rogatek zabiegały samorządy oraz mieszkańcy.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz