Popularna przeglądarka po kaszubsku

21 grudnia 2011r. | Drukuj

Korzystanie z internetu używając do tego kaszubskojęzycznej przeglądarki Firefox jest już możliwe. Od listopada 2011 dostępna jest nowa wersja – BETA.

fot. hp

Przeglądarka Firefox to szybki i bezpieczny sposób przeglądania zawartości w sieci. Pod względem liczby użytkowników zajmuje drugie miejsce na świecie, w Polsce pierwsze. Do grupy tłumaczeń na inne języki dołączył język kaszubski. Kaszubskiego Firefoxa do tej pory można było używać w wersji Aurora.

www.mozilla.org

Fundacja Mozilla umożliwiła testowanie w wersji Firefox 8 Aurora, również w wersji Firefox 9. Jednak od listopada bieżącego roku dostępne jest nowe wydanie, wersja BETA. Ostateczna wersja jeszcze powstanie, nie mnie jednak warto testować obecną dostępną. Firefox 8 będzie prawdopodobnie pierwszym kaszubskojęzycznym mutiplatformowym wydaniem tej popularnej przeglądarki – czytamy na stronie kaszubia.com.

www.kaszubia.com

Nowe wydanie przeglądarki w wersji Beta można ściągnąć ze strony http://www.mozilla.org/csb/firefox/channel/


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz