W Wejherowie zawaliła się część kamienicy

15 grudnia 2011r. | Drukuj

Dwie ściany kamienicy przy ulicy Klasztornej w Wejherowie runęły. W budynku, w którym mieszkało pięć rodzin w momencie zawalenia ścian były dwie osoby, nikt nie ucierpiał.

www.wejherowo.policja.gov.pl

We wtorek (13 grudnia) przed południem zawaliła się ściana nośna pomiędzy parterem a pierwszym piętrem w kamienicy przy ulicy Klasztornej w Wejherowie. Zniszczona została część przedniej i bocznej ściany. W momencie katastrofy w budynku przebywały dwie osoby, którym nic się nie stało. Przy zawalonych ścianach znajdowały się wewnętrzne schody, co uniemożliwiało mieszkańcom opuszczenie budynku. Straż pożarna przy użyciu podnośnika hydraulicznego pomogła wydostać się lokatorom kamienicy. Mieszkańcy budynku przy Klasztornej zostali przewiezieni do tymczasowego lokalu zastępczego. Na miejscu zdarzenia był powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Telszewski, który poinformował, że – będzie wydana natychmiastowa decyzja rozbiórki kamienicy, która ze względu na bardzo zły stan techniczny, nie nadaje się do zamieszkania. Policjanci na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalali przyczyny tego zdarzenia.

www.wejherowo.policja.gov.pl


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz