Pracownicy Grupy Energa niosą pomoc

14 grudnia 2011r. | Drukuj

713 600 złotych zebranych dla organizacji zajmujących się działalnością charytatywną to bilans III edycji akcji „Pomagaj z ENERGĄ”. Już po raz trzeci pracownicy spółek należących do Grupy ENERGA decydowali, do kogo trafią pieniądze i ile ich będzie.

fot. energa.pl

Akcja jest prowadzona przez Fundację ENERGA od trzech lat i obejmuje swoim zasięgiem ponad jedną czwartą Polski. Pracownicy Grupy – 12 000 osób na co dzień żyjących i pracujących na terenie kilku województw północno-środkowej Polski – są bezcennym źródłem informacji dla władz Fundacji. Na podstawie wiedzy i rekomendacji pracowników powstaje lista 100 organizacji. Następnie każdy zatrudniony w Grupie ENERGA  może z tej listy wskazać jedną placówkę, której najbardziej chciałby pomóc.

W tym roku w akcji wzięło udział ponad siedem tysięcy pracowników. Ich liczba wyznaczyła wysokość przekazywanej kwoty. Tak jak w poprzednich edycjach każdy z pracowników dysponował jednym głosem o wartości 100 złotych. Po podliczeniu głosów wiadomo było, komu i ile pieniędzy przekazać.

– Widzę, jak z każdym rokiem rośnie zaangażowanie pracowników w tę akcję. Udało nam się pozyskać ambasadorów w poszczególnych spółkach Grupy, którzy informują o akcji i namawiają do udziału w niej swoich kolegów. Warta podkreślenia jest także niezwykle przejrzysta forma dystrybucji środków, która zachęca pracowników do oddawania głosów. Mają pewność, że pomoc trafi tam, gdzie ich zdaniem jest najbardziej potrzebna – mówi Anna Gidzielska, prezes Fundacji.

Uzyskane dzięki akcji „Pomagaj z ENERGĄ” pieniądze, których całkowita kwota wyniosła 713 600 złotych, zostaną przekazane do organizacji pożytku publicznego na obszarze działania Grupy ENERGA, a także do 8 organizacji na terenie pozostałej części kraju. Pomoc otrzymają m.in. domy dziecka, hospicja, organizacje pomagające młodzieży, osobom chorym oraz niepełnosprawnym. W regionie gdańskim 16 organizacji otrzyma 80 800 zł, natomiast w regionie słupskim 6 organizacji 24 400 zł.

W trakcie dwóch ostatnich lat Fundacja obdarowała 156 organizacji pożytku publicznego łączną kwotą 1 786 400 zł. Pomoc przekazana w tym roku zwiększy tę sumę do okrągłych 2 500 000 zł, a liczba obdarowanych instytucji wzrośnie do 184.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze