Wejherowo planuje inwestycje na 2012 rok

14 grudnia 2011r. | Drukuj

Budżet samorządów uzależniony jest od budżetu państwa, w którym  rząd zapowiada ostre cięcia. Mimo to przedstawiony we wtorek  projekt budżetu Wejherowa na 2012 rok „zabezpiecza funkcjonowanie miasta we wszystkich dziedzinach” – poinformowali samorządowcy.

www.wejherowo.pl

Nie zależnie od zapowiedzi Premiera, przewidzianych trudności w zakresie finansowania samorządów, w Wejherowie będą w dalszym ciągu realizowane zaplanowane wcześniej inwestycje. Dalsza ich realizacja jest możliwa dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych pozyskanych przez władze miasta. Inwestycje wpisane w budżet na 2012 rok:

1. Kontynuacja budowy nowego Wejherowskiego Centrum Kultury współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2. Kontynuacja programu termomodernizacji szkół w 2012 roku obejmie remont 2 szkół – Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

3.Budowa szlaku rowerowego i promenady pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Cedron w ramach projektu „Turystyczny Szlak Północnych Kaszub – budowa, przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej – stworzenie spójnego szlaku rowerowego na terenie gmin powiatów wejherowskiego i puckiego”.

4. Dokończenie dokumentacji technicznej węzła „Zryw”- powiązanie drogi krajowej nr 6 tunelem z ul. Sikorskiego oraz z ul. Stefczyka/Gryfa Pomorskiego.

www.wejherowo.pl

Również w budżecie Wejherowa znajdą się środki na dotacje dla organizacji pozarządowych, czyli na między innymi działalność sportową, kulturalną i zdrowotną.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]etakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz