Rozwój Wejherowa z udziałem mieszkańców

14 grudnia 2011r. | Drukuj

Każdy mieszkaniec Wejherowa może uczestniczyć w tworzeniu Strategi Rozwoju Wejherowa na lata 2012-2022. Nowe opracowanie określi cele i kierunki rozwoju miasta na wiele lat.

fot. wejherowo.pl

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zachęca mieszkańców do współtworzenia nowego opracowania celów strategicznych dla Wejherowa. – To bardzo ważny dokument, który określi cele i kierunki rozwoju naszego miasta na wiele lat oraz będzie podstawą do podejmowania decyzji. Chcemy opracować strategię dla Wejherowa wspólnie z Mieszkańcami – mówi Krzysztof Hildebrandt. – Dlatego gorąco zapraszamy do udziału w tych pracach, do konsultacji społecznych. Nowe opracowanie będzie bazować na dotychczasowym dokumencie (Strategia Rozwoju Miasta 2002-2011), który opiera się na 15 celach strategicznych między innymi: społeczno – gospodarczych, rewitalizacji miasta czy ochrony środowiska. Poprzednie opracowanie zostało zaktualizowane pod koniec 2005 roku i sprawdziło się.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą zgłaszać pisemnie pocztą, osobiście w kancelarii urzędu lub mailem. – Prosimy o zgłaszanie propozycji nowych celów i kierunków działania lub zmiany istniejących w dotychczasowej strategii, pomysłów na priorytety i misję oraz innych uwag – mówi Krzysztof Gajewski, przewodniczący Rady Programowej ds. Strategii. Cele strategiczne na lata 2002-2011 są do wglądu na stronie www.wejherowo.pl, gdzie umieszczona jest specjalna zakładka Strategia Rozwoju Wejherowa na lata 2012-2022. Zamieszczono tam podsumowanie poprzedniej strategii i materiał pomocny do wytypowania kolejnych celów do realizacji w mieście.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz