Na Pomorzu urodził się największy noworodek

14 grudnia 2011r. | Drukuj

We wtorek w Szpitalu Specjalistycznym w Gdańsku Zaspie przyszedł na świat największy w Polsce noworodek płci żeńskiej. Dziewczynka, która pochodzi z okolic Chojnic, waży aż 6870 g i ma 69 cm!

fot. sxc.hu

Rozmiarami dziecka zaskoczeni byli zarówno lekarze jak i matka. Wcześniejsze badanie USG wskazywało, że noworodek będzie większy niż zazwyczaj, ale tak dużego „maleństwa” nikt się nie spodziewał.

Przeciętna waga dziewczynek po porodzie w Polsce to 3421 g, a chłopców – 3585 g.  Matka małej rekordzistki ma 26 lat i pochodzi z powiatu chojnickiego. Jest to jej pierwsze dziecko. Dziewczynka przyszła na świat w wyniku cesarskiego cięcia, które przeprowadzili dwaj położnicy z Zaspy – dr Marek Korożan i dr Marek Branicki.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. lidia pisze:

    Sliczna dziewczynka duzo zdrowka i milosci. Nastepne malenstwo bedzie na pewno wieksze tak bylo z moimi chlopcami. 4140, 4690 i najmlodszy 5280. Myslimy o jeszcze jednym dziecku najlepiej jak trafi sie dziewczynka. Gratuluje rodzicom. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz