Pożar w lęborskiej komendzie policji [ZDJĘCIA]

14 grudnia 2011r. | Drukuj

Policjanci oraz strażacy w Lęborku przeprowadzili wspólne ćwiczenia na wypadek pożaru w miejskiej komendzie. Akcja przebiegła sprawnie i upewniono się, że przyjęte procedury są skuteczne.

fot. KPP Lębork

Scenariusz był następujący: we wtorek o godz. 11 w lęborskiej komendzie, policjanci na drugim piętrze budynku zauważyli dym wydobywający się z jednego z pokoi. Dym bardzo szybko się rozprzestrzeniał i natychmiast ogłoszono ewakuację. Dyżurny jednostki powiadomił strażaków. Z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz inne osoby przebywające w komendzie. Z uwagi na zagrożenie pożarem pomieszczeń dla osób zatrzymanych, policjanci musieli ewakuować również dwóch mężczyzn przebywających w celach. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie a do akcji gaszenia przystąpili strażacy. Policjanci z lęborskiej drogówki zabezpieczali działania strażaków poprzez zamknięcie na czas akcji ul. Toruńskiej. Po około 40 minutach pożar ugaszono i policjanci mogli wrócić do swoich obowiązków.

[youtube_sc url=http://youtu.be/pV4OVum_SGw]

– Cała akcja była ćwiczeniami dla strażaków i policjantów. W trakcie działań możliwe było sprawdzenie procedur p.poż. lęborskiej policji i zachowania policjantów oraz pracowników komendy w przypadku prawdziwego zagrożenia pożarem – informuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. Wszystkie procedury sprawdziły się w praktyce i były obserwowane przez przedstawiciela Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Lęborka.

Galeria

fot. KPP Lębork


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz