Relikwie Jana Pawła II trafiły do Lęborka

09 grudnia 2011r. | Drukuj

Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku wzbogaciło się o relikwie z krwi błogosławionego Jana Pawła II. Wcześniej kościół pozyskał stułę papieską. Oprócz uroczystej mszy odbył się koncert chóru Politechniki Gdańskiej.

W czwartek do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku uroczyście wprowadzono relikwie z krwi bł. Jana Pawła II. Jest to tzw. relikwia pierwszego stopnia, a więc zawierająca partykuły z ciała świętego.

fot. gk

Parafia od kilku miesięcy starała się o pozyskanie relikwii. Sanktuarium musiało poczekać m.in. na beatyfikację Jana Pawła II. Przygotowania do uroczystego wprowadzenia relikwii trwały od kilku tygodni. Przez ostatni tydzień wierni mogli wysłuchać kazań dotyczących nauk Jana Pawła II. Wczorajszą uroczystość uświetnił koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.

Sprowadzona do Lęborka relikwia krwi pochodzi z próbki krwi papieża pobranej do badań w trakcie choroby Jana Pawła II . Sanktuarium posiada także relikwię drugiego stopnia – stułę papieską.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz