Dyrektor Gimnajzum Nr 1 spotkał się z rodzicami

09 grudnia 2011r. | Drukuj

Dalsze doniesienia z Gimnazjum Nr 1 w Lęborku. Biegły lekarz orzekł naruszenie nietykalności ucznia pobitego przez męża nauczycielki. Dyrektor placówki zorganizował spotkanie z rodzicami.

Sprawa pobitego gimnazjalisty z Lęborka trafiła do prokuratury. Biegły lekarz stwierdził, że mąż nauczycielki, którzy według zeznań pokrzywdzonego chłopca pobił go w pustej klasie, naruszył nietykalność osobistą ucznia. Dalsze losy tej sprawy uzależnione są od decyzji sądu. W wypadku, gdy stwierdzi on, że zachowanie chłopca było wyzywające może odstąpić od wymierzenia kary.

fot. gk

Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Lęborku Maciej Barański zorganizował spotkanie z rodzicami uczniów swojej szkoły. Omówiono na nim wydarzenia z 18 i 22 listopada br., kiedy to najpierw jedna z uczennic okaleczyła żyletką kilka koleżanek i kolegów, a następnie doszło do rzekomego pobicia jednego z uczniów przez męża nauczycielki. W oficjalnych stanowiskach Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski jednoznacznie stanęli w obronie placówki i jej pracowników, jak również oskarżyli media o zbytnie i niekorzystne nagłośnienie sprawy, co postawiło szkołę w bardzo niekorzystnym świetle.

– Szkoła ta jest jedyną szkołą w Lęborku, która informuje nas o zdarzeniach na jej terenie – powiedział Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji  – W tej szkole się dzieje, ale my o tym wiemy, a nie jest to zamiatane pod dywan.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz