Gigantyczna akcja policji w całym kraju [WIDEO]

08 grudnia 2011r. | Drukuj

250 policjantów z całego kraju brało udział w akcji przeciwko zorganizowanej grupie zajmującej się nielegalnym handlem anabolikami. Zatrzymano 23 osoby, w tym 7 na Pomorzu. Akcja powiodła się dzięki pomocy pomorskich celników.

fot. Policja

We wtorek o godzinie 6 rano funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu domów i mieszkań w całym kraju. Mieli nakaz zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym handlem anabolikami.  Jak ustalili śledczy, chodziło o środki o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolności organizmu. W ręce policji wpadły 23 osoby w wieku od 21 do 43 lat. To 20 mężczyzn i 3 kobiety, a wszyscy należą do trzonu grupy, która działała zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Zdaniem policji  była to największa tego typu akcja w Polsce. W województwie pomorskim w akcji brało udział 80 policjantów, którzy jednocześnie weszli do  18 domów, garaży i magazynów. Funkcjonariusze zabezpieczyli należące do nich samochody – audi A6, audi A8, terenowego nissana i hondę accord warte łącznie ok. miliona zł oraz ponad 2 mln zł w gotówce i znajdujące się na kontach bankowych podejrzanych. Śledczy natrafili na pomieszczenie służące do paczkowania nielegalnych anabolików oraz magazyny, w których znajdowały się bardzo duże ilości sterydów. Policja zabrała także komputery, telefony i inne nośniki informacji, z których korzystała grupa. Cała akcja odbyła się w dziesięciu województwach, a spory udział w jej powodzeniu mieli pomorscy celnicy. Wśród zatrzymanych są osoby uprawiające sporty siłowe, uczestniczące w zawodach krajowych oraz międzynarodowych kulturystycznych, w tym mistrzowie i wicemistrzowie świata. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze