Mikołajki w Wejherowie [ZDJĘCIA]

08 grudnia 2011r. | Drukuj

Bożonarodzeniowy nastrój w Wejherowie można było odczuć na imprezie Mikołajkowej 6 grudnia. W tym samym czasie Wejherowo rozbłysło tysiącami świątecznych światełek.

www.wejherowo.pl

Na Rynek przed Ratuszem 6 grudnia przyszło bardzo dużo małych i dużych mieszkańców Wejherowa, aby wspólnie świętować dzień św. Mikołaja. impreza mikołajkowa zorganizowana została przez Prezydenta Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury. Imprezie towarzyszył obowiązkowo Św. Mikołaj w osobie prezydenta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który wjechał na rynek białą zabytkową limuzyną.

Św. Mikołaj wytłumaczył się zebranym dlaczego sanie zastąpił samochodem – Zabrakło w mieście śniegu więc musiałem zostawić renifery i przesiąść się z sań do samochodu – powiedział prezydent do dzieci po wejściu na scenę, dziękując za tak entuzjastyczne powitanie. Podczas imprezy ogłoszono wyniki, ogłoszonego wcześniej konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Udział w konkursie brało ponad 180 dzieci szkół podstawowych klas I-III w Wejherowie. Na scenie nie zabrakło Maminków, Królowej Śniegu i Skrzata Kacper z Centrum Kultury „Impant” we Wrocławiu, które to postaci zabawiały najmłodszych.

Galeria


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. KRZYSZTOF pisze:

    CO TO ZA LASKA PRZY PREZYDENCIE?????????
    TO PREZYDENTA ŻONA?
    FAJNA!!!

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze