Rumianki wywalczyły tytuł mistrzyń świata

08 grudnia 2011r. | Drukuj

Tancerki z Rumi juz pierwszego dnia odniosły wielki sukces na rozpoczętych  Mistrzostwach Świata w tańcu modern & jazz dance w Mikołajkach. Dziewczęta z zespołu Spinki 2  zdobyły w konkursie złoty medal.

www.um.rumia.pl

Do 12 grudnia w Mikołajkach potrwa Światowy Tydzień Tańca oraz Mistrzostwa Świata jazz dance & modern.Jest to jedno z największych wydarzeń tańca nowoczesnego na świecie, w którym prezentują się zespoły w trzech grupach wiekowych i pięciu kategoriach tanecznych. W pierwszym dniu mistrzostw dla Polski złoto wytańczyła grupa taneczna z Rumi, Spinki 2 MOSiR Rumia. – Przyjechałyśmy na miejsce o godzinie 15.30, o 20. dziewczynki wystartowały i od razy zdobyłyśmy mistrzostwo świata – cieszy się Renata Urbanik-Siwiec, trenerka i choreograf Spinek. – Wcale nie było tak łatwo, więc dla nas to bardzo miłe, tym bardziej, że był to pierwszy mazurek Dąbrowskiego zagrany na tej imprezie – dodaje.

Zespół Spinki powstał w 1998 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Rumi. Obecnie jest sekcją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Do tej pory występował publicznie ponad 300 razy. Zespół prowadzony jest przez Renatę Urbanik-Siwiec, wielokrotną Mistrzynię Polski i finalistkę Mistrzostw Europy i Świata w gimnastyce artystycznej i choreografa wielu znaczących artystycznych przedsięwzięć.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Karolina pisze:

    Nie pierwszy raz zdobyły taką nagrdę , ale tańczą coraz lepiej .Jak patrzę na ich taniec to jestem podekscytowana .Najlepszy zespół jaki widziałam to SPINKI 2 i SPINKI 1
    One są po prostu niesamowite i bardzo utalentowane oraz zdolne. Są świetne i uwielbiam oglądać kiedy one tańczą.

Dodaj komentarz