Wykoleił się pociąg jadący z Gdyni do Krakowa

06 grudnia 2011r. | Drukuj

Pociąg ekspresowy Kaszub jadący z Gdyni do Krakowa przez Warszawę wykoleił się dziś rano w okolicach stacji Mikołajki Pomorskie. Nie było rannych, ale dopiero po kilkunastu godzinach kolejarzom udało się przywrócić ruch na tej trasie.

fot. policja

Do zdarzenia doszło o godzinie 6 rano. Pociąg EIC, który wyruszył z Gdyni, wykoleił się tuż przed stacją Mikołajki Pomorskie (powiat sztumski). Składem jechało 50 osób, ale nikt nie został ranny. Awarię w ostatniej chwili zauważył dyżurny ruchu. – Wykoleiła się przednia oś pierwszego wagonu, a maszynista natychmiast zatrzymał pociąg – mówią świadkowie wypadku.  – Pociąg jechał z niewielką prędkością, około 20 km/h. Tego prawie nikt nie poczuł – dodają pracownicy PLK.

fot. Policja

Przyczyną zdarzenia mógł być wadliwy wagon, albo źle wykonany remont torów. Trakcja była modernizowana w zeszłym roku, więc mogły ujawnić się jakieś niedociągnięcia – mówią nieoficjalnie kolejarze.  Skład udało się przetransportować na inny tor, ale prace trwały kilka godzin. Na miejscu (godz. 18.00) działa jeszcze policja i pracownicy Zakładu Linii Kolejowych, którzy  szukają miejsca, gdzie wagon wyskoczył z szyn.

Pasażerowie, którzy jechali pociągiem, zostali przewiezieni autokarem do Malborka. Tam przesiedli się na pociąg do Warszawy. Na trasie Gdynia – Kraków trzeba się nadal liczyć z dużymi opóźnieniami pociągów. Ponowne pełne uruchomienie połączeń na tej trasie zaplanowano na godz. 19.00.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz