Zjazd Mikołajów z całej Polski

06 grudnia 2011r. | Drukuj

Tysiące Mikołajów zjechało dziś do Szymbarku, by wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jak zwykle rozdawali prezenty najmłodszym mieszkańcom Kaszub.

www.cepr.pl

Tradycyjnie już 6 grudnia w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku pojawiło się parę tysięcy Mikołajów, aby wspólnie wspierać akcję pomocy dzieciom. Patronat nad imprezą objął Marek Michalak, rzecznik Praw Dziecka, który wraz z gospodarzami uroczyście otworzył zjazd. W trakcie imprezy zbierano podarunki dla dzieci oraz listy do św. Mikołaja. Ponadto były konkursy, występy Mikołajów z różnych regionów Polski, dziecięce zabawy i parada Mikołajów na motocyklach. Przy najdłuższym stole świata zasiadła Rada Mikołajów, która niesie pomoc poszkodowanym, opuszczonym i potrzebującym dzieciom.

www.cepr.pl

Atrakcją dla wszystkich dzieci obdarowanych oraz przebywających na zjeździe była też dwujęzyczna książka. Na język kaszubski bajkę przetłumaczył Eugeniusz Pryczkowski. – Książeczka zostanie dołączona do wszystkich paczek, otrzymają ją także wszystkie dzieci obecne na zjeździe – mówi Mirosław Zieliński z CEPR. Autorką „Bajki o odwróconym świecie” jest Marzanna Graff. Książka opowiada o świecie na opak oraz zawiera historię powstania domu do góry nogami.


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz