GOK Główczyce zaprasza seniorów

05 grudnia 2011r. | Drukuj

6 grudnia 2011 roku,  o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach rozpoczyna działalność Klub Seniora. – Zapraszamy zarówno starszych jak i tych w sile wieku, którzy chcieliby razem z nami tworzyć miejsce ciekawych inicjatyw i wspólnego spędzania czasu – mówią organizatorzy.

Pierwsze spotkanie Klubu uświetni występ zespołu ludowego „Klęcinianki”.

mat. prasowe

Zespół Klęcinianki powstał na początku lat 70. z inicjatywy Danuty Kieleckiej, która pochodzi z Kurpiów. Po wizycie w swoich rodzinnych stronach i obejrzeniu przedstawienia „Wesele kurpiowskie” w wykonaniu swoich byłych sąsiadek, postanowiła założyć taki sam zespół w Klęcinie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Został szybko podchwycony przez mieszkanki Klęcina, które również wywodziły się z tamtych stron i pamiętały teksty i melodie kurpiowskie. Pierwszy publiczny występ Klęcinianek miał miejsce w 1973 roku w świetlicy wielskiej.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz