Nikt nie chce działek

15 listopada 2010r. | Drukuj

Gmina Dębnica Kaszubska, po nieudanych próbach zbycia ponad 20 działek budowlanych, proponuje zainteresowanym rokowania i sprzedaż na raty. Problem w tym, że działek jest wiele, są tanie, a mimo to nikt nie chce ich kupić.

Od początku rok gmina usiłuje sprzedać 24  działki, m.in. w Dębnicy Kaszubskiej,  Krzyni,  Budowie, Gogolewie i  Niemczewie. Na przetargach ich ceny wywoławcze zaczynały się od 16 tys. zł. Ceny niektórych działek budowlanych wynoszą tu poniżej 50 zł na metr.  Część nieruchomości to działki rolne, ale  gmina zapewnia, że  na większości będzie można budować domy –  w ramach prawa zabudowy siedliskowej.  Mimo wielu prób żadna działka nie została sprzedana. Teraz gmina Dębnica Kaszubska ogłosiła  rokowania.

Fot. UG Dębnica Kaszubska

W rokowaniach istnieje możliwość zaproponowania ceny wywoławczej i sposobu jej zapłaty (w całości lub w ratach) oraz zaproponowanie ceny nabycia niższej od ceny wywoławczej i sposobu zapłaty (w całości lub w ratach).W przypadku zapłaty w ratach  I rata płatna jest przed aktem notarialnym i nie może być mniejsza niż 22%  zaproponowanej ceny nabycia netto. Rozłożona na raty niespłacona część ceny będzie zabezpieczona na hipotece i podlega oprocentowaniu NBP.  Okres spłaty w ratach nie może przekraczać 10 lat.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz