Policjanci pokazali przedszkolakom kajdanki

03 grudnia 2011r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka odwiedzili przedszkolaków z Nowej Wsi Lęborskiej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze oraz w domu. Spotkanie odbyło się w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”.

fot. KPP Lębork

– Lęborscy policjanci zostali zaproszeni do przedszkola w Nowej Wsi Lęborskiej na spotkanie z najmłodszymi, którego celem było zapoznanie z pracą policji oraz przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania – relacjonuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy policji w Lęborku. – W trakcie spotkania policjantka i policjant opowiadali najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze jak również o zasadach bezpieczeństwa w domu. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjanta, czynnie uczestniczyły w konkursach wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znajomości numerów alarmowych.

Dużym zaskoczeniem dla prowadzącego była bardzo dobra znajomość zachowania najmłodszych w przypadku potrzeby wezwania policji czy służb ratunkowych. Dzieci wiedziały, że należy się przedstawić i powiedzieć co się stało.

– Po części teoretycznej dzieci mogły zapoznać się z przedmiotami używanymi przez mundurowych takimi jak tarcza do zatrzymywania, kamizelka odblaskowa, czapka policyjna czy kajdanki. Możliwość pobawienia się właśnie tymi przedmiotami sprawiła najmłodszym największą radość – dodaje Pańczyszyn. Wizyta u przedszkolaków odbyła się w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” .


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz