Uratowali chorego człowieka na Bałtyku

03 grudnia 2011r. | Drukuj

Mężczyzna z podejrzeniem zawału ze statku „Icarus III” potrzebował natychmiastowej pomocy. Akcję ratowniczą przeprowadziła ekipa śmigłowca Marynarki Wojennej 40 mil morskich na północ od Rozewia. Dzięki sprawnej akcji chory w porę trafił do szpitala.

fot. archiwum - Katarzyna Kaźmierczak

W sobotę służby ratownicze Marynarki Wojennej otrzymały informację od Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego, że pomocy potrzebuje mężczyzna z obsady statku ” Icarus III”, który należy do Petrobalticu.  Wiadomo było, że mógł on mieć zawał serca i jak najszybciej powinien zostać przewieziony do szpitala. W rejonie akcji panowały trudne warunki meteorologiczne. Prędkość wiatru osiągała w porywach około 80 km/h.

– Do akcji ratowniczej skierowaliśmy śmigłowiec Marynarki Wojennej „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Śmigłowiec pod dowództwem kpt. Jarosława Żytko wystartował o godzinie 14.39. Po 34 minutach lotu osiągnął rejon akcji.  Na pokład statku zszedł kpt. Mirosław Orzeszek – ratownik pokładowy z „Anakondy” – wyjaśnia oficer prasowy MW.

Po kilku minutach chory został podjęty na pokład śmigłowca i pod opieką lekarza przetransportowany na lotnisko w Gdyni, gdzie czekała na niego karetka. O godzinie 16-tej śmigłowiec wylądował na lotnisku. Mężczyzna był przytomny i w stanie stabilnym przekazano go obsadzie karetki.

Była to 17 akcja ratownicza z udziałem lotnictwa Marynarki Wojennej w tym roku. W ciągu ostatnich dwóch dekad lotnicy morscy uczestniczyli w 518 akcjach udzielając pomocy 266 osobom.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze