Policja zatrzymała łapówkarza

01 grudnia 2011r. | Drukuj

110 tys. złotych  miał żądać 34-letni mężczyzna w zamian za załatwianie zleceń na prace budowlane i remontowe w galeriach handlowych na Pomorzu. Mężczyzna pracował w jednej z dużych firm zarządzających tego typu obiektami. Zatrzymali go policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji.

fot. gk

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w niedzielę 34-letniego mężczyznę. Wykorzystywał on zajmowane kierownicze stanowisko w jednej z dużych firm zarządzających galeriami handlowymi na Pomorzu do załatwiania zleceń firmie znajomych. W zamian za kontrakty na remonty, przebudowy i aranżacje żądał pieniędzy. Tylko w 2009 roku chciał wymusić 110 tys. złotych. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał 5 zarzutów tzw. korupcji gospodarczej. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar mienie o wartości blisko 60 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec 34-latka dozór policyjny. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do firm i osób, które mogły się spotkać z podobnymi przypadkami o jak najszybszy kontakt z Wydziałem ds. Walki z Korupcją KWP w Gdańsku pod numerami 58 32 15 960 lub kom. 609 680 981 lub z najbliższą jednostką Policji. Przypominamy, że osoby, które wręczyły korzyści majątkowe, ale same zgłoszą się na Policję i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, nie podlegają karze.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze