W Lęborku już budują choinkę

01 grudnia 2011r. | Drukuj

Podobnie jak rok temu na Placu Pokoju w Lęborku stanie sztuczna choinka o wysokości około 10 metrów. Ze stawiania naturalnego drzewka zrezygnowano po apelach mieszkańców, którzy chcieli by miasto lepiej zadbało o środowisko.

fot. gk

Na stelażu wkrótce pojawią się ozdoby oraz okablowanie do podświetlenia choinki nocą. Konstrukcja zostanie też ogrodzona płotem, który ma ochronić ją przed wandalami.

Lęborskiemu drzewku daleko do słynnej choinki w Rockefeller Center w Nowym Jorku, którą odsłonięto w środę wieczorem. W uroczystym zapalaniu 30 tysięcy lampek wzięły udział takie gwiazdy jak Justin Bieber, Michael Buble, Usher i Neil Diamond, a także pół miliona gapiów. W tym roku amerykański świąteczny świerk pochodzi ze stanu Pennsylvania i ma 22 metry wysokości. Do jego oświetlenia użyto oszczędzających energię lampek LED, zaprojektowanych przez Swarovskiego. Słynną choinkę w centrum Manhattanu do 7 stycznia 2012 r. obejrzy od dwóch do trzech milionów nowojorczyków i turystów.

fot. cbsnews.com


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz