Mieszkańcy Rumi z roku na rok czytają więcej

25 listopada 2011r. | Drukuj

Rumia posiada Bibliotekę Miejską na którą składają się trzy filie zlokalizowane w poszczególnych dzielnicach Rumi oraz Bibliotekę Główną. Z danych wynika, że bibliotekę odwiedza dziennie 60-80 jej użytkowników, a w porównaniu z poprzednim rokiem, z biblioteki skorzystało o 550 osób więcej.

www.sxc.hu

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi początkowo znajdowała się w mieszkaniu prywatnym Państwa Stachowiak i działała jako Gminna Biblioteka Publiczna. Trzy lata później bibliotekę przeniesiono. Wówczas z placówki korzystało 300 osób. Rozwój miasta Rumi zobligował do stworzenia dodatkowych punktów bibliotecznych. W 1954 roku Rumi nadano prawa miejskie i w tym samym czasie gminną bibliotekę zmieniono na miejską. Po dziś dzień Miejska Biblioteka Publiczna rozwija się, a liczba osób korzystająca z usług biblioteki wzrosła do 8 tysięcy i w dalszym ciągu rośnie.

Stale poprawiająca się frekwencja czytelników wynika z licznych akcji propagujących czytanie książek, nowości wydawnicze z bieżącego roku oraz poszerzająca się oferta biblioteki. Biblioteka stała się miejscem gdzie odbywają się liczne spotkania autorskie, wieczory literackie, wystawy malarskie, cykliczne spotkania dla dzieci, również w dzisiejszych czasach nie mogło zabraknąć w ofercie audiobooków czy darmowego internetu. Poza zbiorem ponad 90 tysięcy książek udostępniona dla użytkowników jest prasa. W roku bieżącym o 550 osób więcej niż w roku poprzednim skorzystało z biblioteki, to spora liczba. Tym bardziej fakt ten cieszy, gdyż jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP, 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką.

Najbliższe wydarzenie w MBP odbędzie się 7-go grudnia o godzinie 17:00, będzie to spotkanie z pisarzem Franciszkiem Szczęsnym. Natomiast w każdy wtorek prowadzone są zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat. W programie zajęć między innymi są gry edukacyjne, głośne czytanie, zajęcia plastyczne czy zabawy teatralne.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz