Badania archeologiczne na rynku w Lęborku

25 listopada 2011r. | Drukuj

Wkrótce rozpoczną się badania archeologiczne terenu między Placem Pokoju i ulicą Młynarską w centrum Lęborka. W tym miejscu za dwa lata może się rozpocząć odbudowa zniszczonej w czasie wojny pierzei rynku.

fot. Urząd Miasta w Lęborku: Tutaj będą prowadzone badania archeologiczne

Naukowcy z Radomska przeprowadzą badania archeologiczne na rynku w Lęborku. Prace rozpoczną się w kwartale dawnej zabudowy pomiędzy Placem Pokoju, a ul. Młynarską w centrum Lęborka. Na terenie tym wydzielonych zostało 10 nieruchomości gruntowych przeznaczonych, po przebadaniu archeologicznym, do sprzedaży i zabudowy. Firmę, która przeprowadzi niezbędne badania, miasto wyłoniło w przetargu.

fot. archiwum gk: Rynek w Leborku - lata 30-te XX w.

– W pierwszym etapie, do końca maja 2012 roku, dokonana zostanie kwerenda historyczna oraz przebadana połowa wyznaczonej powierzchni, czyli  400 m kw. W drugim etapie, do października 2012, przebadana zostanie pozostała część wyznaczonego terenu – informuje urząd miasta w Lęborku. Do kwietnia 2013 r. firma opracuje sprawozdanie z przeprowadzonych prac archeologicznych. Dopiero potem będzie można sprzedać działki na rynku i rozpocząć odbudowę zniszczonej przez Armię Czerwoną w 1945 roku pierzei.

fot. archiwum gk: Rynek w Lęborku - lata 30-te XX w.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz