Pojedziemy tanio dzięki wojnie taksówkarzy

25 listopada 2011r. | Drukuj

Słupskie korporacje taksówkarskie rozpoczęły wojnę cenową o klientów, która ma wyeliminować z rynku konkurencyjne korporacje. Gdy drożeje paliwo i ceny bilety autobusowych taksówki stają się najtańszym środkiem komunikacji w mieście.

fot. bogatynia.pl

Wojnę między konkurencyjnymi taksówkarzami rozpoczęła największa słupska korporacja. Mimo kryzysu i coraz większych cen paliw, firma zafundowała klientom 20-procentowy rabat. Rzucone wyzwanie natychmiast podjęły dwie kolejne korporacje, które obniżyły ceny aż o 30 procent. Pochłonięci walką o klientów taksówkarze dopiero po wprowadzenie rabatów spostrzegli, że zaczęli do interesu dokładać.

– Na wprowadzenie rabatów dla klientów nie zdecydowała się tylko jedna korporacja. Taksówkarze szybko jednak stanęli przed wyborem: albo za darmo jeździć, albo za darmo stać – mówi Zbigniew Borkowski, taksówkarz ze Słupska.

Taksówkarzy dobija nie tylko wojna cenowa, ale także taksówki z szarej strefy. Te, bez względu na odległość, mają w mieście stała stawkę za kurs w wysokości 10 złotych. Taksówkarze działający legalnie przestrzegają  jednak pasażerów przed korzystaniem z usług nieuczciwej konkurencji. Cenowa wojna spowodowała, że mimo groźby kontroli skarbowych, coraz większa grupa taksówkarzy zastanawia się jednak nad przeniesieniem działalności do szarej strefy. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa wojna cenowa słupskich taxi.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze