Gimnazjalistka zaatakowała uczniów żyletką

24 listopada 2011r. | Drukuj

Do szokujących wydarzeń doszło w Gimnazjum nr 1 w Lęborku. 13-letnia uczennica pierwszej klasy zaatakowała swoich kolegów żyletką. Zraniła cztery osoby, pozostałym zniszczyła ubranie. Jak twierdzą uczniowie „zrobiła to dla żartu”. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

fot. sxc.hu

Zdarzenie miało miejsce w piątek 18 listopada na długiej przerwie. Nie wiadomo dlaczego dziewczyna zachowywała się w ten sposób. Celowała w ramiona i nadgarstki innych uczniów. Dopiero jeden z jej kolegów, którego także chciała zranić, zbił jej rękę i powstrzymał od kolejnych ataków. Dzieci poinformowały o wszystkim nauczycieli, którzy podjęli dalsze kroki.

Dyrektor szkoły Maciej Barański zapewnił, że wcześniej uczennica nie sprawiała problemów wychowawczych. Sprawą są zszokowani także rodzicie i nauczyciele. Uczniowie twierdzą, że ich koleżanka mogła zrobić to „dla żartu”.

Obrażenia zranionych uczniów na szczęście nie są poważne. W szkole powołano zespół pedagogów, który ma ustalić co było przyczyną zachowania dziewczyny. W poniedziałek wezwano także policję, która przesłuchała kilkanaście osób i przekazała sprawę do Sądu Rodzinnego. Opóźnienie w sprawie, było spowodowane utrudnionym kontaktem z rodzicami nastolatki.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz