Nowy rozkład SKM ucieszy Wejherowian

24 listopada 2011r. | Drukuj

Dodatkowe pociągi, dłuższe składy kolejek i większa częstotliwość pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 11 grudnia i ucieszy przede wszystkim osoby jeżdżące z Wejherowa w kierunku Trójmiasta.

fot. archiwum

W godzinach szczytu składy z Gdańska i z Wejherowa będą zawsze miały nie cztery, a sześć, a nawet siedem wagonów. W godzinach szczytu, czyli od 6:30 do 9:00 i od 14:00 do 20:00, pociągi do Wejherowa będą kursować co 15 minut, a nie jak obecnie co pół godziny. W godzinach 9:00-14:00 – co 30 min – zapowiada dyrektor ds. marketingu SKM Marcin Głuszek.

Trzy dodatkowe pociągi zostaną uruchomione w relacjach Luzino-Wejherowo i Wejherowo-Luzino. W godzinach szczytu składy mają zostać wzmocnione o kolejne wagony. Zamiast czterech będzie nawet siedem wagonów. – Większa częstotliwość w kursowaniu pociągów SKM to duże udogodnienie dla naszych mieszkańców dojeżdżających codziennie do Trójmiasta w różnym celu – mówi Krzysztof Hildebrandt – Decyzja przewoźnika jest zgodna z naszymi postulatami o polepszeniu komunikacji pomiędzy Wejherowem a metropolią trójmiejską. Turyści podróżujący pociągami SKM będą również mieli lepsze warunki w dotarciu do naszego miasta.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze