Puma w gdyńskim porcie

23 listopada 2011r. | Drukuj

Blisko 11 tysięcy par butów z symbolami graficznymi łudząco podobnymi do zastrzeżonych znaków „Puma” zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej w Gdyni. Obuwie o wartości 1,3 mln zł znaleźli podczas rewizji kontenera. 

fot. Służba Celna w Gdyni

Kontener z podrabianymi butami stał w gdyńskim porcie już od początku września. Odbiorcą miała być firma z centralnej Polski. Nie zgłosiła się jednak po przesyłkę, w związku z tym funkcjonariusze nabrali podejrzeń i otworzyli kontener, gdy towar został zgłoszony do procedury powrotnego wywozu. – W przedniej części kontenera natknęli się na 100 kartonów zawierających 1200 par butów bez żadnych znaków. Za nimi w 900 kartonach znajdowały się buty z symbolami graficznymi łudząco podobnymi do znaków firmy „Puma”. Łącznie funkcjonariusze wykryli prawie 11 tysięcy par takich butów o wartości prawie 1 milion 300 tysięcy zł – mówi Marcin Daczko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni.   Informacja o zatrzymaniu trafi teraz do kancelarii prawnej, która reprezentuje w Polsce właściciela praw do znaku towarowego.

fot. Służba Celna w Gdyni


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz