„Dymać Orła Białego” – Tymański znieważył godło?

23 listopada 2011r. | Drukuj

Tymon Tymański zaproszony na „Kolorową niepodległą”, imprezę blokującą „Marsz Niepodległości” w Warszawie, zaśpiewał piosenkę „Dymać Orła Białego”. Teraz do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie znieważenia godła Rzeczypospolitej.

fot. gdansk.pl

– Wdrapałem się na Drzymałowy wóz organizatorów, z którego do tłumu przemawiali m.in. Kazia Szczuka,  Mikołaj Lizut i Krzychu Krauze. Z marszu zagrałem parę numerów, począwszy od prowokacyjnego  „Dymać Orła Białego“ – od razu zrobiło mi się cieplej. – napisał po wydarzeniach na stronie Krytyki Politycznej Tymański.

Zawiadomienie złożyła Hanna Zaborowska, blogerka mieszkająca w stolicy. W uzasadnieniu napisała: W dniu 11 listopada 2011 roku, w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej, w godzinach popołudniowych, doszło do świadomej prowokacji oraz do znieważenia Godła Narodowego.  Podająca się za artystę muzyka osoba, posługująca się pseudonimem, lub imieniem i nazwiskiem, Tymon Tymański, znieważyła Godło Narodowe. Oświadczam, że nie byłam świadkiem przestępstwa. Było wielu, w tym niektórzy wymienieni imiennie, świadków wydarzenia. Okoliczności  przestępstwa są mi znane z tekstu zamieszczonego przez wyżej wymienionego w dniu 16.11.2011 roku na blogu wyżej wymienionego oraz na portalu „Krytyki Politycznej”.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=ZBpDwDPhQww]

Tymon Tymański, a  właściwie Ryszard Tymański to kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, felietonista i prozaik, urodzony 30 września 1968 roku w Gdańsku Wrzeszczu. Jego utwór „Dymać Orła Białego” to piosenka, która znalazła się na płycie zawierającej utwory nagrane z zespołem The Transistors na potrzeby filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”. Album ukazał się w 2004 r.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze