Dzisiaj w Lęborku można zostać dawcą szpiku

23 listopada 2011r. | Drukuj

Rekrutacja do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku odbędzie się dzisiaj w godzinach 10 – 16 w lęborskim szpitalu . Aby zgłosić swoją chęć niesienia pomocy chorym wystarczy przyjść do laboratorium i oddać małą próbkę krwi.

fot. SPS ZOZ w Lęborku

Udział w akcji polega na wypełnieniu specjalnego formularza oraz oddaniu ok. 4 ml krwi, która trafi do centralnej bazy. Gdy po jej przebadaniu, okaże się, że spełnia wymagania osoby chorej na białaczkę, zostaniemy o tym poinformowani i poproszeni o przyjazd do Centrum Medycznego w Gdańsku na dodatkowe badania. Kiedy to się zdarzy nie wiadomo, być może za miesiąc lub nawet kilka lat. W każdym momencie możemy się wycofać.

To pierwsza tego typu akcja w Lęborku. Szpital organizuje ją przy udziale Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, pod patronatem działającego przy Ministerstwie Zdrowia: Centrum do Spraw Transplantacji Poltransplant.

mat. prasowe


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz