Zdewastowali miejski park

22 listopada 2011r. | Drukuj

Wandale w nocy z piątku na sobotę uszkodzili dziewięć pergoli, dwie ławki oraz pięć koszy na śmieci w Parku Miejskim w Wejherowie. Jednego ze sprawców zatrzymała straż miejska.

www.wejherowo.pl

 Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców. Dlatto, co się stało w miniony weekend wprawiło wejherowian w osłupienie. Jak informuje Zenon Hinca – zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wejherowie, wandale wyrwali ławki z podstawą i przenieśli je w inne miejsce. Jedną znaleziono w pobliskim rowie, natomiast drugą ławkę, przęsło pergoli i kosz na śmieci znaleziono pod ogrodzeniem prywatnej posesji przylegającej do parku od strony ul. św. Jacka. Ponadto jedna z pergoli została połamana i wrzucona do rowu. – Jakby tego było mało,  dwa kosze na śmieci zostały wyrwane z gruntu i skrzywione w podstawie, a trzy kolejne po wyrwaniu z podstawy zostały wyrzucone w inne miejsce. W parku ujawniono również częściowo wykopane trzy świerki, które mogły być przygotowane do wywiezienia – wyjaśnia Z. Hinca. Jeden z podejrzanych został zatrzymany w poniedziałek. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia strażników, sprawca dewastacji odpowie za swój czyn przed sądem i będzie musiał ponieść koszty związane z naprawą zdewastowanego mienia.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej apeluje do mieszkańców, aby szybko reagowali na niszczenie mienia publicznego i natychmiast powiadamiali Straż Miejską bądź Policję. – Wspólnie musimy walczyć z wandalizmem w naszym mieście – mówi Zenon Hinca.

Galeria


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. gość pisze:

    Potrafią stawiać fotoradary a nie pilnować!

Dodaj komentarz