Koncert pamięci ks. Stanisława Ormińskiego

22 listopada 2011r. | Drukuj

W najbliższą sobotę odbędzie się koncert upamiętniający  stulecie urodzin ks. Stanisława Ormińskiego, wybitnego kapłana, muzyka, dyrygenta i kompozytora.

Ks. Stanisław Ormiński (1911-1987) przez wiele lat koncertował z Chórem Lira i uczestniczył w różnego rodzaju konkursach przybliżając i popularyzując kulturę muzyczną w kraju i za granicą. Tym razem koncert organizują podopieczni ks. Ormińskiego – członkowie Chóru Lira. Odbędzie  się on 26 listopada o godzinie 19:00 w Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych przy ulicy Dąbrowskiego w Rumi. W koncercie udział wezmą soliści, Gdyńska Orkiestra Kameralna, Chór Lira pod dyrekcją Magdaleny Malesy oraz Chór Szkolny z Gimnazjum nr 1 w Rumi. W programie koncertu między innymi Msza G – dur Schuberta, Kantata na 1000-lecie Chrztu Pomorza czy Apel Jasnogórski skomponowany przez ks. Stanisława Ormińskiego.

mat. prasowe


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz