Social Innovation eXchange Winter School w Gdyni

21 listopada 2011r. | Drukuj
W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczęła się trzydniowa konferencja Social Innovation eXchange Winter School 2011. Przedstawiciele środowiska akademickiego, polityki i biznesu dyskutować będą o wyzwaniach i kierunkach rozwoju nowych idei służących dobru publicznemu.

Po raz pierwszy spotkanie SIX odbywa się w Polsce. W Gdyni pojawią się przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej, Brazylii, Chin, Kanady, Korei Południowej, Norwegii i Stanów Zjednoczonych, Turcji, a także Miasta Gdyni i Agendy ONZ ds. Rozwoju w Polsce, która od 2011 r. ma swoje biuro również w PPNT.

fot. ppnt.pl / T. Kamiński

Spotkanie rozpoczną warsztaty organizowane w ramach inicjatywy Social Innovation Europe – Europa Innowacji Społecznych, zainicjowanej w marcu tego roku przy Komisji Europejskiej. Jest to część Unii Innowacji – nowego programu innowacji społecznych i jednego z filarów strategii Europa 2020. Działa na zasadzie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między sektorem publicznym, trzecim sektorem i przedsiębiorstwami społecznymi.

Kolejne dwa dni wydarzenia, 22 i 23 listopada, to oficjalne spotkanie 2011 SIX Winter School – Społeczne Innowacje w 2015: Jakie będą i jak je osiągnąć?, poświęcone rozwojowi innowacji społecznych w Europie w dobie kryzysu.

Social Innovation eXchange tworzy ponad 3000 osób i organizacji: pozarządowych, międzynarodowych korporacji, instytucji publicznych i uczelni wyższych zaangażowanych w promocję innowacji społecznych. Celem SIX jest doskonalenie metod i rozwiązań, które pozwolą skutecznie walczyć z wyzwaniami społecznymi związanymi z nierównością, ochroną zdrowia, postępującym starzeniem się czy zmianami klimatu.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni aktywnie rozwija moduł Innowacji społecznych, otwierając się na współpracę, realizację projektów i organizację wydarzeń w tym zakresie, jak choćby SIX Winter School czy TEDx Gdynia.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz