Próbowali uciec kradzionym autem

21 listopada 2011r. | Drukuj

W sobotę policjanci z Lęborka zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy uciekali samochodem wziętym bez zgody właściciela. Kierowca był pijany i miał ponad 2 promile alkoholu.

fot. policja.gov.pl

– W sobotę w nocy policjanci z Lęborka zauważyli jadącego zygzakiem vw golfa, natychmiast podjęli działania zmierzające do jego zatrzymania w związku z podejrzeniem, że kierowca auta może być pijany – informuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. Kierowca golfa nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie i zaczął przyspieszać, po czym zahamował i z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pieszy pościg za uciekinierami i już po chwili zatrzymali mężczyznę, który kierował golfem. Drugi patrol zatrzymał po chwili pasażera z golfa.

Kierowcą  okazał się 25 latek bez stałego miejsca zamieszkania, który już kilka dni wcześniej był zatrzymany za jazdę po pijanemu. Tym razem alkotest wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz dokumentów od pojazdu. Samochód został odholowany na parking strzeżony a mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Rano do lęborskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojego pojazdu, jak się okazało vw golfa, którym uciekał pijany 25 latek.

Zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu oraz krótkotrwałego użycia pojazdu za co może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze