„Droga przez łąki” oficjalnie otwarta

21 listopada 2011r. | Drukuj

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy korzystają z tak zwanego skrótu przez łąki prowadzącego z Pucka do Gdyni. Trasa z powrotem jest przejezdna. Od początku sierpnia trasa była zamknięta, a jedyny objazd prowadził przez Połchowo.

www.starostwo.puck.pl

Od sierpnia do października remontem objęty był drugi etap inwestycji. Prace przebiegały na odcinku drogi powiatowej Smolno – Mrzezino – Kazimierz wynoszącej 1,5 km. Powstała nowa nawierzchnia wykonana jest z żelbetonowych płyt. Wykonano również pobocza oraz udoskonalono system odwadniania w istniejących przybrzeżnych rowach. Na odcinku 2,7 km zastosowano bariery ochronne oraz oznakowania zapewniające bezpieczeństwo i orientację na drodze. Całkowity koszt wykonania robót budowlanych wyniósł 3 920 000,00 złotych, z czego 1,6 mln złoty przeznaczył Powiat Pucki, 1,5 mln złotych pochodziło z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Również inwestycję wsparły gminy Powiatu Puckiego przeznaczając kwotę 820 tysięcy złotych.


Opublikowano w: PuckTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz