Dwaj mężczyźni utonęli w Zatoce Puckiej

19 listopada 2011r. | Drukuj

Ciała dwóch mężczyzn, którzy wybrali się niewielką łodzią na ryby, wyłowiono w sobotę po południu z wód Zatoki Puckiej. Ekipy ratunkowe znalazły przewróconą łódź na brzegu. Na Bałtyku wieje silny wiatr.

fot. gk: Zatoka Pucka

Mężczyźni wypłynęli na połów ryb na Zatokę Pucką w piątek. Najprawdopodobniej ich trzymetrowa łódź  wywróciła się z powodu wysokiej fali, a mężczyźni byli zbyt daleko od brzegu, by się uratować.  –  Łódź, którą pływali mężczyźni, znaleziona została na brzegu. Najprawdopodobniej doszło do wypadku. Mamy dosyć silny wiatr sięgający 7 stopni w skali Beauforta. Łódź mogła się wywrócić i została zdryfowana do brzegu, natomiast ciała pozostały w miejscu wypadku – powiedział telewizji TVN24 Janusz Maziarz, Kierownik Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego Gdyni. W sobotę Centrum otrzymało informację, że z mężczyznami nie ma kontaktu i rozpoczęto poszukiwania. Jak informuje Marynarka Wojenna, której służby brały udział w akcji ratunkowej,  ciała mężczyzn odnalazła załoga śmigłowca ratowniczego Anakonda w rejonie Rybitwiej Mielizny około 2 mil morskich na południowy-zachód od Kuźnicy. Wyłowiono je z wody i przetransportowano na brzeg statkiem ratowniczym Orkan.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz