Urzędnicy walczą z bezdomnością… kotów

19 listopada 2011r. | Drukuj

Władze Lęborka rozpoczęły program zapobiegający bezdomności zwierząt na terenie miasta.  Urząd będzie finansował wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji oraz usypianie ślepych miotów u bezdomnych kotów.

fot. gk

Głównie chodzi o zbyt dużą populację kotów na  terenie gminy. W lęborskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne ze społecznymi opiekunami bezdomnych kotów. – Na spotkaniu omówione zostały zasady „Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Lębork”, a co za tym idzie wyłapywania bezdomnych kotów, udostępniania klatek samołapek, dostarczania złapanych kotów do lekarza weterynarii, z którym miasto ma podpisaną umowę o świadczenie usług z zakresu zabiegów i opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi – wyjaśnia biuro prasowe UM w Lęborku. Te zabiegi to: sterylizacja, kastracja, opieka i usypianie ślepych miotów. Miasto podpisało umowę z gabinetem weterynarii Mirvet Mirosława Frączka przy ul. Czołgistów 6. Wszelkie zabiegi są finansowane w 100 % przez gminę. Koty bezdomne muszą zostać dostarczane do przychodni weterynaryjnej przez opiekunów społecznych oraz przedstawicieli OTOZ Animals Inspektoratu w Lęborku. Uczestnicy spotkania w ratuszu zostali zapoznani z regulaminem wydawania wniosków na sterylizację bądź kastrację kotów dziko żyjących.

fot. UM w Lęborku: Spotkanie społecznych opiekunów bezdomnych zwierząt

Społeczni opiekunowie bezdomnych zwierząt powinni zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Lęborku (pok. C 201), gdzie otrzymają wniosek o skierowanie kota na zabieg oraz, w razie potrzeby, wypożyczą klatkę samołapkę.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze