Drogówka zamiast mandatów rozdaje ulotki

19 listopada 2011r. | Drukuj

Lęborska drogówka rozpoczęła akcję przypomnienia kierowcom przepisów dotyczących parkowania. Policjanci, wkładają za szybę zamiast mandatów, ulotki informacyjne. Gdy akcja się zakończy, nie będzie już taryfy ulgowej i będą wystawiane mandaty.

Od piątku trwa akcja lęborskiej drogówki skierowana do kierowców, którzy zapomnieli o przepisach dotyczących parkowania w strefie zamieszkania. – Lęborska Policja wychodzi na przeciw wnioskom mieszkańców dotyczącym uporządkowania sytuacji na osiedlach, gdzie kierowcy często nieprawidłowo parkują swoje pojazdy. Dlatego będziemy za wycieraczki wkładać ulotki przypominające te przepisy – wyjaśniają lęborscy policjanci.

fot. Policja

Akcja z ulotkami będzie trwać tydzień, a kierowcy parkujący w strefie zamieszkania będą mogli przypomnieć sobie, że pojazdy w takiej strefie należy parkować tylko i wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych. Po tym czasie dla kierowców niestosujących się do znaków nie będzie taryfy ulgowej i każdy kto zaparkuje nieprawidłowo swój samochód otrzyma wezwanie na komendę oraz mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Jednocześnie zgodnie z wnioskami mieszkańców policja wystosuje pisma do administratorów terenów osiedli, które objęte są strefą zamieszkania, sugerujące zwiększenie ilości miejsc do parkowania. Policja jednak przypomina, że brak miejsc wyznaczonych do parkowania nie zwalnia kierowców z obowiązku stosowania się do przepisów ustawy o ruchu drogowym.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz