Drogówka zamiast mandatów rozdaje ulotki

19 listopada 2011r. | Drukuj

Lęborska drogówka rozpoczęła akcję przypomnienia kierowcom przepisów dotyczących parkowania. Policjanci, wkładają za szybę zamiast mandatów, ulotki informacyjne. Gdy akcja się zakończy, nie będzie już taryfy ulgowej i będą wystawiane mandaty.

Od piątku trwa akcja lęborskiej drogówki skierowana do kierowców, którzy zapomnieli o przepisach dotyczących parkowania w strefie zamieszkania. – Lęborska Policja wychodzi na przeciw wnioskom mieszkańców dotyczącym uporządkowania sytuacji na osiedlach, gdzie kierowcy często nieprawidłowo parkują swoje pojazdy. Dlatego będziemy za wycieraczki wkładać ulotki przypominające te przepisy – wyjaśniają lęborscy policjanci.

fot. Policja

Akcja z ulotkami będzie trwać tydzień, a kierowcy parkujący w strefie zamieszkania będą mogli przypomnieć sobie, że pojazdy w takiej strefie należy parkować tylko i wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych. Po tym czasie dla kierowców niestosujących się do znaków nie będzie taryfy ulgowej i każdy kto zaparkuje nieprawidłowo swój samochód otrzyma wezwanie na komendę oraz mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Jednocześnie zgodnie z wnioskami mieszkańców policja wystosuje pisma do administratorów terenów osiedli, które objęte są strefą zamieszkania, sugerujące zwiększenie ilości miejsc do parkowania. Policja jednak przypomina, że brak miejsc wyznaczonych do parkowania nie zwalnia kierowców z obowiązku stosowania się do przepisów ustawy o ruchu drogowym.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze