Andrzej Mleczko ze swoimi rysunkami w Gdyni

18 listopada 2011r. | Drukuj

Autor rysunków satyrycznych. Twórczo podchodzi do rzeczywistości nas otaczającej na wszystkich płaszczyznach życia. Od 18 listopada ze swoimi rysunkami Andrzej Mleczko będzie w Gdyni. Wernisaż wystawy rysunków Andrzeja Mleczki pod hasłem „Jest inaczej niż myślisz” odbędzie się w Muzeum Miasta w Gdyni.

www.gdynia.pl

Andrzej Mleczko znany rysownik, przez swoją twórczość komentuje współczesną Polskę. Tym razem poprzez wystawę swoich rysunków zatytułowaną „Jest inaczej niż myślisz”. Wszystko co ociera się o absurd w naszym życiu jest inspiracją polskiego rysownika. Rodzina, praca, instytucje państwowe, podstawowe potrzeby, jak jedzenie i rozrywka w każdej dziedzinie życia pojawiają się sytuacje nielogiczne i sprzeczne z naszymi przekonaniami.

Andrzej Mleczko jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 46 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na 125 wystawach indywidualnych w kraju i 30 za granicą. W 1982 r. utworzył swoją Galerię Autorską w Krakowie przy ulicy Św. Jana 14. Galeria miała być tylko krótkotrwałym eksperymentem, ale w związku z dużym zainteresowaniem funkcjonuje do dzisiaj.

Wystawa towarzyszy 6. Festiwalowi Polskich Sztuk Współczesnych [email protected] Można ją oglądać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00. Cena biletów wstępu: normalny – 7 zł, ulgowy – 4 zł. W piątki wstęp bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do 11 grudnia 2011 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Jednak wernisaż wystawy odbędzie się 18 listopada (piątek) o godz. 17.15. Wstęp wolny.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz