Pierwsza Gdynianka pojedzie na Igrzyska do Londynu

14 listopada 2011r. | Drukuj

Gimnastyczka Joanna Mitrosz, jako pierwszy sportowiec z Gdyni zdobyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Dzisiaj otrzymała Nagrodę Prezydenta za wybitne osiągnięcia sportowe.

fot. uksjantargdynia.pl

Joanna Mitrosz wywalczyła kwalifikację olimpijską zajmując 8. miejsce w wieloboju podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Montpellier. Będzie to jej drugi start na igrzyskach. W 2008 r. w Pekinie zajęła 16 miejsce w wieloboju. Jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, a obecnie studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR” Gdynia. Od samego początku jej trenerem jest Alicja Urbaniak, natomiast choreografem Barbara Pituch. Do dzisiaj zawodniczka ćwiczy na sali gimnastycznej w ZSSO.

Już jako juniorka zdobywała czołowe miejsca na podium, była Mistrzynią Polski w każdej klasie sportowej. W tym roku zdobyła po raz szósty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju. Gdynianka, która z roku na rok poprawia swoje wyniki na arenie międzynarodowej, ma nadzieję na czołową „dziesiątkę” podczas igrzysk. Niedługo rozpocznie pracę nad nowymi układami, które zaprezentuje w przyszłym sezonie.

fot. Dorota Nelke


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz