Rogatki w Mostach powstaną w przyszłym roku

13 listopada 2011r. | Drukuj

Budowa rogatek w Mostach koło Lęborka na przejeździe kolejowym i monitoringu wraz z oświetleniem rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Taką decyzję podjęli przedstawiciele PKP PLK i samorządowcy na spotkaniu w lęborskim starostwie.

fot. gk: 28 kwietnia 2011 r. doszło w Mostach do katastrofy kolejowej

Na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka, gdzie w kwietniu doszło do katastrofy, w której zginęły 2 osoby, a 25 zostało rannych, powstaną rogatki, sygnalizacja świetlna i monitoring. Nowym pomysłem jest budowa tam peronu – zapowiadają Polskie Linie Kolejowe. W Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyło się spotkanie starosty, burmistrza Lęborka i wójta gminy Nowa Wieś Lęborska z przedstawicielami PKP PLK.

Inwestycja, która rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku, ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym. Wcześniej pojawił się pomysł, że samorządy pokryją budowę rogatek, ale ostatecznie stwierdzono, że będą one partycypować w kosztach budowy systemu monitoringu, który miała wykonać spółka PKP PLK. Chodzi o to, że infrastruktura kolejowa nie może stanowić własności samorządów, ale samorządy mogą zarządzać monitoringiem i oświetleniem, który znajduje się przy drodze – wyjaśniają PLK. Koszt budowy obu systemów jest porównywalny, dzięki czemu udało się osiągnąć porozumienie.

 


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze