W Gdyni wykoleił się pociąg towarowy z siarką

11 listopada 2011r. | Drukuj

Sześć wagonów towarowych z siarką wykoleiło się dziś w nocy w Gdyni.  Nie było rannych, ale straty są znaczne. Służby, kolejowe i strażacy porządkują torowisko. Ruch pociągów odbywa się wahadłowo na drugim torze.

– Przyczyny wypadku nie są znane, ale nie ma osób poszkodowanych – powiedział Gazecie.pl Trójmiasto st. insp. Paweł Boczek, rzecznik Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei. Do wypadku doszło w nocy w Gdyni – Wielkim Kacku. Pociąg relacji Strzegomek – Gdynia Port uszkodził 160 metrów torowiska. W składzie znajdowało się 30 wagonów. Dwa końcowe się przechyliły i spowodowały wykolejenie składu – łącznie wypadło z torów 6 wagonów. – Na miejscu zdarzenia znajdują się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Gdańska oraz straż pożarna, które próbuje podnieść wagony – mówi st. insp. Paweł Boczek. Według rzecznika, utrudnień w ruchu kolejowym na miejscu nie ma. Ruch pociągów odbywa się wahadłowo na drugim torze. Służby ratunkowe informują, że siarka granulowana nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. Straty i przyczynę wypadku ustali powołana komisja Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni. Wiadomo już, że maszynista był trzeźwy.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz