Stracą pracę w… Urzędzie Pracy

10 listopada 2011r. | Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku z powodu braku pieniędzy być może będzie musiał zwolnić 30 procent urzędników. Groźba zapaści finansowej to konsekwencja mniejszej dotacji z Funduszu Pracy,  którą przekazuje budżet państwa.

fot. slupsk.pl

W ostatnich miesiącach największym problemem Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku był brak pieniędzy na walkę z bezrobociem. Wkrótce jednak zabraknie środków także na utrzymanie armii urzędników, którzy pomagają bezrobotnym znaleźć pracę. W tym roku Urząd otrzymał na funkcjonowanie  z Funduszu Pracy 1,75 mln zł. Wiadomo już jednak, że w przyszłym roku dotacja będzie aż o milion złotych mniejsza.

– Brak pieniędzy na funkcjonowanie Urzędu Pracy to konieczność grupowych zwolnień pracowników. Według czarnego scenariusza pracę może stracić 30 procent urzędników z ponad  120-osobowej załogi – mówi  Janusz Chałubiński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Doradcy zawodowi nie wyobrażają sobie, że przy coraz większym bezrobociu będzie ich jeszcze mniej. Grupowe zwolnienia urzędników szybko odbiją się na samych bezrobotnych.

– Choć wielu z nas nie darzy sympatią urzędników, osoby bezrobotne korzystające z pomocy Urzędu Pracy w Słupsku przyznają, że doradcy zawodowi są w urzędzie bardzo potrzebni – mówi Joanna Pępka, doradca zawodowy.

Urząd Pracy może uratować przed zapaścią wsparcie finansowe z budżetu Słupska i powiatu słupskiego. Oba samorządy, które każdego roku dokładają urzędowi po dwa miliony złotych,  już zapowiadają, że nie mają dodatkowych pieniędzy na walkę z bezrobociem. W ostatnich latach Urząd Pracy w Słupsku, oprócz datacji z budżetu państwa i samorządów, pozyskał dodatkowo na walkę z bezrobociem ponad 90 milionów złotych.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. ww pisze:

    120 osob ??? na 100 tysieczne miasto ???

    w 400 tys. szczecinie urzad pracy nie ma tylu ludzi !!!!

Dodaj komentarz